RMF FM może przyjechać do Świecia. Trzeba głosować!

0

Stacja radiowa RMF FM prowadzi na swoich stronach akcję „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Tym razem radiowcy mogą zawitać do Świecia

Listę proponowanych miast ujawniono na stronach RMF FM we wtorek przed południem. Głosowanie potrwa do czwartku do godz. 12. W razie wygranej żółto-niebieski wóz satelitarny stacji z Krakowa pojawiłby się w Świeciu w najbliższą sobotę, 28 stycznia.

Odkryć piękne

Dziennikarze będą nadawać z wygranego miasta od godz. 10 do godz. 15. Opowiedzą także o historii, zabytkach, ciekawostkach z danej miejscowości.

– Cel tej akcji jest prosty – odkryć piękne, ale mało znane miejsca, pokazać atrakcje, o których wie niewielu, pochwalić to, co dobre w małych ojczyznach słuchaczy RMF FM. Redakcja apeluje do słuchaczy: Pochwalcie się: Ja tu mieszkam i jestem z tego dumny! – wyjaśniają organizatorzy.

- Reklama -

Nowe już było

W październiku zeszłego roku reporterzy RMF FM odwiedzili Nowe.

– Nowe może być dla niektórych mylącą nazwą. W tym roku to kujawsko-pomorskie miasto obchodzi swoje 750-lecie, choć jego historia jest dużo dłuższa. Jak zdradził nam pan Marek Śliwa, pasjonat historii Nowego, Niemcy mieli obchodzić 700-lecie Neuenburga już w 1878 roku. Przez wieki burzliwej historii i różnych konfliktów miasto bywało w różnych rękach, i miewało różny charakter. Co ważne, przetrwało wiele świadczących o tym zabytków – tak wspominali wizytę w jednym z dwóch miast powiatu świeckiego.

- Reklama -

– Nowe – jak na miasto, którego historia sięga średniowiecza przystało – ma oczywiście stare miasto. Do dziś zachował się jego oryginalny układ. Sercem jest kwadratowy rynek. Stał na nim kiedyś ratusz miejski. Dziś przypomina o nim jedynie płyta z obrysem budynku. Wyróżnia się za to fontanna, włączana w okresie letnim. Mieszkańcy przyznają, że kształtem przypomina im… otwieracz do butelek.

Czas na Świecie

Teraz przyszedł czas na Świecie

– Północ Polski w tym tygodniu reprezentuje Świecie. Położone w Kujawsko-Pomorskiem miasto słynie przede wszystkim z krzyżackiego zamku, zachowały się tutaj także XIV-wieczne mury obronne, a także urokliwe mieszczańskie kamienice – tak RMF FM opisuje Świecie w ankiecie z tego tygodnia.

We wtorek o godz. 12.30 Świecie miało 15,58 proc. głosów. Prowadził Śrem z 37,66 proc. wskazań. Ale przecież ta sytuacja może się odwrócić.

Zachęcamy do głosowania!

Ankieta znajduje się TUTAJ

 

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o