Nieprzebrane tłumy na Dniu Bałabuna na zamku. Impreza potrwa do godz. 19 [ZDJĘCIA]

1
Takich tłumów pod zamkiem dawno nie było

Trudno określić, ile osób przybyło na dziedziniec pokrzyżackiej warowni, żeby wziąć udział w Dniu Bałabuna, imprezie organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Szczelnie wypełnił się cały plac

Takich tłumów pod zamkiem nie widziano od dawna. Szczelnie wypełnił się nie tylko dziedziniec, ale także parkingi wokół starego stadionu i ulica Zamkowa, która do warowni prowadzi.

Od godz. 15 na scenie prezentowali się m.in. wokaliści Ady Olędzkiej z SOK „Stokrotka”. Po nich rozgościli się tam muzycy orkiestry dętej ze Świekatowa. Przed nimi z kolei ustawiły się młode mażoretki, które działają przy zespole.

Organizatorzy znaleźli także czas, żeby pamiątkową tabliczką uhonorować Tomka Pasieka, członka TMZŚ, który kilka tygodni wrócił z Szanghaju. Nad brzeg Pacyfiku dotarł rowerem przemierzając pół Europy i całą Azję. To już czwarty ocean, nad który Pasiek trafił na jednośladzie. Za to publiczność nagrodziła go brawami, a koledzy z Towarzystwa obdarowali kwiatami i tablicą.

Kolejki ustawiały się przed stoiskiem każdego z kół gospodyń wiejskich. Panie kusiły swoimi smakołykami, ale prym wiodły potrawy z ziemniaków, bowiem to motyw przewodni imprezy. Bałabun w gwarze kociewskiej właśnie kartofel. Gospodynie m.in. z Polskiego Konopatu czy gminy Jeżewo nie miały czasu nawet, żeby na chwilę usiąść. Cały czas obsługiwały wygłodniałych kolejkowiczów.

- Reklama -

Impreza potrwa do godz. 19.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Piotr Jasnosz
Gość
Piotr Jasnosz

Świeckie Gzuby ze szkoły podstawowej nr 7 w Świeciu, również tam wystąpiły.
Czy o tym już nie warto było napisać?
Czy taka informacja wymaga jakiejś zapłaty….?
Czy w tym mieście działa jakieś lobby, wykluczające mniej wartościowych..?
Pozdrawiam.