Bukowiec

W niedzielę (19 sierpnia), wszystkich gospodarzy zapraszamy do Bukowca na gminno-parafialne dożynki. O godz. 14 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bukowcu odprawiona zostanie msza święta dożynkowa. O godz. 15 w Parku Wiejskim rozpocznie się festyn dożynkowy. W programie: prezentacja stoisk sołeckich i wieńców, występ orkiestry dętej oraz grupy tanecznej ze Świecia, występ zespołu folklorystycznego. Na koniec odbędzie zabawa zabawa taneczna, na której zagra DJ Matty EN.

Warlubie

25 sierpnia dożynki odbędą się w Warlubiu. O godz. 11:20 przy kościele parafialnym w Warlubiu jest zbiórka delegacji i sołectw oraz zaproszonych gości. Dziesięć minut później, korowód dożynkowy wraz z Orkiestrą Dętą wyruszy sprzed kościoła na plac przy Publicznej Szkole Podstawowej w Warlubiu. W samo południe, na placu szkolnym rozpocznie się polowa msza święta. O godz. 14 odbędzie się „Misterium Chleba”, czyli program artystyczny w wykonaniu Ludowo-Estradowego Zespołu Folklorystycznego. Imprezie towarzyszyć będą również: wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego, atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne, dożynkowy żurek, degustacja potrwa popularyzujących dawne smaki Kociewia oraz zabawa dożynkowa.

Drzycim

26 sierpnia będą świętować gospodarze z Drzycimia. Msza święta zostanie odprawiona już o godz. 11 w kościele p.w. MBP w Drzycimiu. Po mszy odbędzie się uroczysty przemarsz w asyście orkiestry dętej do amfiteatru. Podczas dożynek wysłuchamy: chóru gminno-parafialnego św. Cecylii z Drzycimia oraz Zespołu Wokalnego Jarzębina z Gródka, zespołu Grodzieńskie Koronki z Grodzieńskiego Państwowego Koledżu Sztuk z Białorusi. Odbędzie się też konkurs nalewek i win, konkurs dożynkowy i zabawa do godz. 23 przy muzyce disco.

Pruszcz

Tego samego dnia odbędą się dożynki w Pruszczu. O godz. 10 rozpocznie się turniej piłkarzy niezrzeszonych o Puchar Pruszcza Pamięci Rafała „Prezesa” Nowakowskiego. O godz. 13 odprawiona zostanie msza św., a po niej korowód dożynkowy przejdzie na boisko przy ul. Sportowej. Na godz. 14:30 zaplanowano przejazd sprzętu rolniczego. W programie również gala disco polo i występ zespołów: Baflo, Majkel oraz Boys Band. Będzie również pokaz szkoły tańca Bohema oraz Pomarańcz Fit. Tego dnia wystąpią również: uczestnicy Regionalnej Akademii Piosenki, chór Retro, Orkiestra Dęta GOKSiR, Arek Kopaczewski. Póżniej, do północy zagra DJ Tron Michał Drganek Atrakcje przygotowano również dla najmłodszych, dla których nie zabraknie darmowego wesołego miasteczka i kucyków.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o