Na zamku bawili się entuzjaści tradycji. Nie brakowało tradycyjnych smaków i melodii [ZDJĘCIA]

0
Świeckie gzuby z SP 7 wiedzą doskonale jak dawniej bawiono się na Kociewiu

W niedzielę na zamku w ramach pikniku swoje święto obchodzili ludowcy. Na imprezę zaprosili wszystkich chętnych. Do organizacji dołączyli się pszczelarze, którzy zorganizowali miodowy podwieczorek

Po mszy w Starej Farze przy marszowych dźwiękach orkiestry dętej OSP Świekatowo członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego przemaszerowali na zamek. W pochodzie znalazło się miejsce m.in. dla Eugeniusza Kłopotka, posła PSL i Franciszka Koszowskiego, starosty powiatu świeckiego. W tłumie można było spotkać wielu samorządowców ziemi świeckiej.

Na zamku zaprezentowała się raz jeszcze orkiestra ze Świekatowa. Druhowie z OSP w Drzycimiu częstowali przygotowaną grochówką. Swoimi specjałami kusiły panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Jeżewo.

Na scenie tradycyjnymi tańcami i dowcipnymi opowiadaniami Kociewie prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu, którzy tworzą zespół Świeckiego Gzuby.

Dzieci z tej placówki były również współgospodarzami miodowego podwieczorku, który po godz. 15 rozpoczął się we wnętrzu warowni. Częstowano pieczonymi kurczakiem i ziemniaki. Wszystko, oczywiście, z miodowym sosem. Czesław Wejner, Jerzy Zająkała i Wojciech Świerczek opowiadali o hodowli pszczół i ich produktach. Pokazywano elementy uli, odwirowywano pierwsze tegoroczne miody.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o