W Sylwestra bawimy się w amfiteatrze! Znamy artystów, którzy wystąpią w tę wyjątkową noc

1
828

Po długiej przerwie, świecianie znowu powitają Nowy Rok „pod chmurką”. Miasto urządza imprezę sylwestrową w amfiteatrze

Powrót do tradycji

Inicjatorem powrotu do tradycji (przerwanej kilkanaście lat temu po śmierci chłopaka, który wracał z zabawy sylwestrowej na Dużym Rynku) jest Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia.

– Wiem, że było zapotrzebowanie na tego typu imprezę. Nie wszystkich stać na spędzenie sylwestra w lokalu, a chętnie pobawiliby się w większym gronie przy dobrej muzyce – argumentuje Krzysztof Kułakowski.

Rozważano dwie lokalizacje – amfiteatr i Duży Rynek. Za pierwszą przemawiało niemal wszystko. Na miejscu jest scena, nagłośnienie i oświetlenie. Poza tym teren jest ogrodzony, więc łatwiej zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom.

– Mimo to uznałem, że wybór powinien należeć do mieszkańców. Zorganizowaliśmy sondę internetową. Na przełomie maja i czerwca każdy mógł zagłosować na portalu miejskim – wyjaśnia wiceburmistrz.

Zwolennicy zwycięskiej opcji, czyli organizacji imprezy w amfiteatrze, oddali w sumie 4405 głosów. Osoby, które wolały Duży Rynek – 3806. W zdecydowanej mniejszości byli ci, którzy uważali, że miejski sylwester w ogóle nie powinien się odbyć, bo szkoda na to pieniędzy (193 głosy).

Kto wystąpi?

Znamy już ramowy program imprezy, której organizatorem, wspólnie z urzędem miasta, jest Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Spotykamy się 31 grudnia w amfiteatrze o godz. 21.00. Zabawa będzie trwała do godz. 2.00. W tym czasie usłyszymy i zobaczymy Tobiasz Staniszewski Band, zespół rockowy Banau, Adriannę Olędzką i DJ Czestera. Będą też życzenia od władz miasta. Wstęp naturalnie wolny.

Szczegółowy program zabawy sylwestrowej wkrótce.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

1 KOMENTARZ

  1. No i fajnie, wkoncu impreza w świeciu będzie jakaś normalna, byłam na sylwestra jak był na D.rynku i nie podobało mi się wogole pomysł z kopią Maryli Rodowicz fatalny. Mam nadzieję, że w tym roku świecianie miło i sympatycznie przywitamy nowy lepszy rok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ