Policyjny test w podstawówce

0

Trzyosobowa drużyna z Krąplewic najlepiej poradziła sobie z konkursem wiedzy o ruchu drogowym zorganizowanym przez policjantów ze Świecia

Dzisiaj rano rozegrano coroczny konkurs popularyzujący wśród dzieci wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Współorganizowali go policjanci świeckiej komendy z Zespołu ds. Nieletnich oraz zaprzyjaźniona z nimi Szkoła Podstawowa nr 7.

– Celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości dzieci odnośnie sytuacji drogowych, promowanie właściwych postaw, a przez to poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi st. asp. Agnieszka Żokowska z KPP w Świeciu.

Szkoły reprezentowane były przez trzyosobowe drużyny. Rywalizowały ze sobą, mierząc się z testem, w którym musieli wykazać się znajomością znaków i przepisów prawa o ruchu drogowym. Uczniowie musieli też wykazać się umiejętnościami praktycznymi i prezentować właściwe dla uczestników ruchu drogowego zachowania. – Część z nich już dziś zadeklarowała chęć przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową – mówi Żokowska.

I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krąplewiach.

- Reklama -

Źródło: KPP w Świeciu

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o