Rekord frekwencji w kinie “Wrzos” [WIDEO]

0
640
Kino w Świeciu może wygrać promocję na portalu kulturaonline.pl
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Film “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” przez pierwsze cztery dni wyświetlania obejrzało w świeckim kinie 2658 osób. To rekord tego roku

– Wcześniej podobną liczbę widzów zdobyła “Planeta singli” z lutego – mówi Marcin Traczyk, kierownik kina “Wrzos” działającego w świeckim ośrodku kultury. – Dystrybutor chwali się wynikiem frekwencyjnym w całej Polsce, ale trzeba zwrócić uwagę, że na weekend otwarcia składały się cztery dni, a nie trzy jak zazwyczaj, bo doszedł jeszcze Dzień Niepodległości i czwartkowy wieczór, którzy poprzedzał święto, co sprawiło, że ludzie wieczorem mogli wybrać się do kina – zauważa Traczyk.

10 listopada najnowszy obraz Patryka Vegi wyświetlano w Świeciu dwa razy. Ostatni seans rozpoczął się o godz. 21.30. Ci którzy wcześniej nie zarezerwowali biletów nie mieli szans, żeby dostać się na salę. Była wypełniona po brzegi, a liczy ponad 350 miejsc.

Druga sala do remontowania

“Pitbulla” można oglądać w Świeciu do 24 listopada nawet dwa razy dziennie. Ostatnie seanse zaplanowano na początek grudnia.

Trwają także prace projektowe, które są pierwszym krokiem do przekształcenia sali nad Kameralną Przestrzenią Widowiskową, w salę kinową z prawdziwego zdarzenia. Już teraz odbywają się tam czasem pokazy filmów w ramach DKF, ale brakuje odpowiednich foteli, nagłośnienia, ekranu.

Promocja do wygrania

– Razem z wyposażeniem cały remont może kosztować około pół miliona złotych – mówi Traczyk. – Po napisaniu projektu zgłosimy się do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z nadzieją na zdobycie dofinansowania.

Kino “Wrzos” bierze udział w konkursie portalu kuturaonline.pl . Do wygrania jest kampania reklamowa na stronach organizatora. Każdy może codziennie oddać jeden głos. Świecie ma ich teraz 521 i zajmuje drugie miejsce. Na czele stawki stoi Częstochowa z kinem Iluzja, które przekroczyło już 600 głosów. Zabawa trwa do 21 listopada.

Link do głosowania

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ