Seniorzy z gminy Pruszcz świetnie się bawią. W tym roku obchodzili 10-lecie istnienia swojego stowarzyszenia

0
37
Obchody 10-lecia
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz oficjalnie powstało w 2006 roku, jednak członkowie działali lokalnie już prędzej

Z 15 do 270 członków

– Początkowo stowarzyszenie liczyło 15 członków, przez 10 lat istnienia rozrosło się aż do 270. Wśród nich są członkowie zwyczajni, wspierający oraz honorowi – opowiada nam Grzegorz Redzimski obecny prezes stowarzyszenia, który sprawuje funkcje od dwóch lat a członkiem jest od sześciu. – Podejmujemy wszelkie inicjatywy. Organizujemy m.in. wycieczki, wieczorki towarzyskie, spotkania, wyjazdy integracyjne, dni seniora, zajęcia – wylicza prezes Redzimski. Grupa  włącza się aktywnie również w zajęcia organizowane przez różne instytucje jak np. bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej. Zajęcia prowadzone były przez Iwonę Manys, nauczycielkę informatyki w Szkole Podstawowej. Członkowie chętnie odwiedzają Zalew Koronowski, gdzie dwa razy do roku odbywają się arie na plaży w Pieczyskach “Ryszard Smęda Zaprasza”.

10-lecie istnienia

Tradycyjnie w październiku członkowie obchodzili Dzień Seniora, tym razem połączony z obchodami 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Jak ocenia prezes impreza była bardzo udana, wystąpił m.in. miejscowy chór retro, grupa muzyczna z Włocławka, nie mogło zabraknąć również jubileuszowego tortu. Okrągłej rocznicy pogratulował wójt gminy Dariusz Wądołowski, który zaznaczył niesamowity rozwój stowarzyszenia.

Planują już przyszłość

Jak poinformował nas prezes Grzegorz Redzimski niebawem odbędzie się zebranie sprawozdawcze, na którym zaplanowane zostaną działania na przyszły rok. – Mogę zapewnić, że na przełomie kwietnia i maja zostanie zorganizowana wycieczka do Chorwacji z wieczorkiem w Zakopanem.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ