Święto Niepodległości – sprawdzamy programy obchodów, co, gdzie i kiedy

0
45
Młodzież z Zespołu Szkół w Jeżewie.
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Już jutro odbędą się odchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Sprawdzamy jakie atrakcje przygotowano na ten dzień

Zobacz program obchodów w Świeciu:

W Święto Niepodległości w Świeciu będzie co robić. Miasto przygotowało bogaty program obchodów

Drzycim

Akademia z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. odbędzie w Zespole Placówek Oświatowych w Drzycimiu, ul. Broniewskiego 2

Jeżewo

Gminny Ośrodek Kultury w Jeżewie zaprasza na „Koncert patriotyczny”, w wykonaniu znanego już Jeżewskiej publiczności z „Koncertu z łezką”, zespołu La Musica Viva w składzie; Katarzyna Sałacińska – sopran, Marek Murawa – tenor, Karolina Hordyjewicz – fortepian.

W programie tak znane utwory jak: Pałacyk Michla, Białe róże (Rozkwitały pąki białych róż), Oka (Szumi dokoła las), Przybyli ułani pod okienko, Wojenko, wojenko, Deszcz, jesienny deszcz, My, pierwsza brygada, Serce w plecaku, Hej, chłopcy, bagnet na broń, Piechota (Nie noszą lampasów), Ułani – malowane dzieci.

Koncert odbędzie się w Dniu Święta Niepodległości, 11 listopada o godz. 17:00 w sali Domu Kultury w Jeżewie. Koncert jest bezpłatny.

koncert-11-listopad

Lniano

Gminna Biblioteka Publiczna w Lnianie serdecznie zaprasza na uroczyste obchody narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość odbędzie się w czwartek 10 listopada o godz. 17.00 w sali OSP w Lnianie. Przygotowano na ten dzień bogaty program artystyczny m.in. wystąpią dzieci i młodzież w montażu słowno-muzycznym, Teatr Ognia zaprezentuje spektakularne przedstawienie “Światło Wolności” na wolnym powietrzu a na koniec odbędzie się koncert poezji śpiewanej zespołu Hulajdusza z Torunia. Wstęp bezpłatny.

Nowe

W dniu 10 listopada o godz. 17.00 na Sali Widowiskowej Centrum Kultury odbędzie się spektakl teatralny “Pisk Białego Orła” reżyserii Aleksandry Janeczek.

W piątek, 11 listopada natomiast świętowanie rozpocznie się o godzinie 9.10 zbiórką pocztów sztandarowych przy zamku w Nowem. Następnie o 9.30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta za ojczyznę z udziałem Kompani Honorowej Ósmego Batalionu Walki Radioelektronicznej w Grudziądzu. O 10.45 obchody przeniosą się na rynek, gdzie nastąpi uroczyste przekazanie sztandaru gminy Nowe. Przewidziana darmowa grochówka wojskowa. Wszystko zakończy o godz. 17.00 koncert Baltic String Quartet na Sali Widowiskowej Centrum Kultury Zamek

11-listopada

Pruszcz

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się 11 listopada Mszą Świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Pruszczu. Następnie o godz. 12.15 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II, skąd nastąpi przemarsz na miejsce uroczystości, czyli Salę GOKSiR w Pruszczu. Odbędzie się tam akademia przygotowana przez Zespół Szkół w Serocku

11-listopada-2016-duzy

Bukowiec

Gmina Bukowiec zaprasza na obchody Święta Niepodległości, które o godz. 11 rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele NMP Królowej Polski w Bukowcu. Po mszy, ok. godz. 12.00 uroczysty koncert  w Szkole Podstawowej w Bukowu.

plakat11listopada2016d

Warlubie

W Warlubiu świętowanie rozpocznie się o godz. 10.45 mszą świętą w Kościele Parafialnym w Warlubiu z udziałem pocztów sztandarowych i zaproszonych gości. O godz. 11.45 uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w asyście Warty Honorowej Żołnierzy Wojska Polskiego w miejscu Pamięci Narodowej na cmentarzu parafialnym w Warlubiu

plakat_a3_11_listopada_dzien_niepodleglosci_

Osie

Całość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Osiu. O godzinie 10.50 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru “Chorus Osensis”, a o 11.10 władze gminy, delegacje zakładów pracy i organizacji pozarządowych złożą wiązanki kwiatów w miejscu pamięci narodowej przy Kościele Parafialnym w Osiu. Następnie o godz. 11.15, już w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu rozpocznie się akademia z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości. Podczas uroczystości wręczone zostaną odznaczenia resortowe i gminne, a część artystyczną wykona młodzież z Zespołu Szkół w Osiu.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ