W Święto Niepodległości w Świeciu będzie co robić. Miasto przygotowało bogaty program obchodów

0
116

11 listopada obchody rozpoczną się o godzinie 10.00, ale imrezy towarzyszące rozpoczną się już dzień wcześniej

Obchody rozpoczną się o godzinie 10.00 mszą świętą, godzinę później zostaną złożone kwiaty przy mogile żołnierzy poległych w 1920 roku. Potem uczestnicy uroczystości przemaszerują na Duży Rynek, gdzie zostanie odegrany hymn, będą przemówienia, utwory patriotyczne. Poza tym w Świeciu odbędą się też wydarzenia towarzyszące, szczegóły poniżej.

Plan obchodów w Świeciu

  • 10.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Świeciu z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Świecie
  • 11.00 Składanie kwiatów na mogile poległych żołnierzy w wojnie 1920 roku przy kościelnym cmentarzu.

Przemarsz uczestników obchodów w kierunku Dużego Rynku (ul. Gimnazjalna, Klasztorna, Duży Rynek). Uroczysty pochód poprowadzi Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie wraz z pocztami sztandarowymi, delegacjami i mieszkańcami.

  • 11.30 Uroczystości patriotyczne na Dużym Rynku:

– wysłuchanie hymnu państwowego;
– przemówienie okolicznościowe;
– wysłuchanie utworów patriotycznych w wykonaniu Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie;
– składanie wieńców i wiązanek pod pomnikiem miejskim na Dużym Rynku.

Po części oficjalnej OKSiR w Świeciu proponuje mieszkańcom działania animacyjne oraz pokaz w wykonaniu zespołu tanecznego Malachit. Zapraszamy do Plenerowego Domu Kultury na Dużym Rynku.

Imprezy towarzyszące

  • Polska Bajka, OKSiR, 10 listopada, godzina 18.00 – warsztaty animacji poklatkowej przeprowadzone przez animatorów z Muzeum Animacji Se-ma-for. O godz. 18.00 premiera animacji Polska Bajka przygotowanej przez uczestników warsztatów i otwarcie wystawy lalek animacyjnych z Muzeum Animacji Se-ma-for oraz wystawy „65 lat polskiej animacji dla dzieci” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. O warsztatach więcej przeczytać można tutaj: Dzieci tworzą własną bajkę [zdjęcia]
  • „Płyń dla Niepodległej, Park Wodny, 11 listopada od 15.00 do 17.00. Konkurs, w którym uczestnicy mają jedną szansę na najszybsze przepłynięcie długości basenu. A jest o co walczyć – zwycięzca, oprócz pucharu kierownika, otrzyma profesjonalny zegarek pływacki oraz zaproszenie na tradycyjną gęsinę do restauracji hotelu Vistula. Zabawa potrwa od godz. 15.00 do 17.00. Jedynym warunkiem, by wziąć w niej udział, będzie zakup biletu wstępu do Parku Wodnego.
  • Konkurs plastyczny „11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości” adresowany do uczniów szkół podstawowych (prace były przyjmowane do 3 listopada). Jury nagrodzi najciekawsze prace plastyczne o tematyce patriotycznej nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości, które zostaną wydrukowane w formie pocztówek. Przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe.

źródło: Urząd Miejski w Świeciu

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ