Znamy program czerwcowego festiwalu Blues na Świecie. Zapowiadają się dwa dni świetnej zabawy. Obok wspaniałej muzyki odbędzie się piknik w miasteczku festiwalowym

To już ósma edycja festiwalu. W piątek (8 czerwca) wieczorne koncerty należą głównie do Polskich wykonawców. Pierwszy wystąpi zespół Harlem. – Świętować będzie swoje 25 lecie. Z tej okazji gośćmi tego koncertu będą Marek Piekarczyk i Maciej Balcar – mówi Agnieszka Puza, szefowa promocji w świeckim OKSiR. Następny piątkowy wykonawca to Micke Bjorklof & Blue Strip z Finlandii. Micke Bjorklof to fiński bluesman, który w swoim kraju jest prawdziwą ikoną tego gatunku. Na sukces pracuje już 20 lat, a jeden z albumów nagrywał pod uchem samego Johna Portera. Piątkowy wieczór na scenie amfiteatru zamykać będzie występ legendy polskiego bluesa, czyli zespołu DŻEM.

– Po koncertach w Amfiteatrze zapraszamy do Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej, gdzie nasze tradycyjne jam session rozpoczniemy koncertem – mówi Agnieszka Puza. W piątek gospodarzem będzie Funky New Orleans – wstęp wolny.

Miasteczko festiwalowe

W sobotę festiwalowy dzień zaczyna się w Cafe Kultura. Organizatorzy przygotowali panel edukacyjny „Akademia Bluesa”. Poprowadzi go Bartosz Łęczycki (Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie) oraz Jacek Jaguś (gitarzysta, wokalista, założyciel J.J. Band).

– W tym roku stawiamy na to, żeby bluesa można było usłyszeć również poza amfiteatrem. Otwieramy miasteczko festiwalowe w parku przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji.

- Reklama -

W jego centrum stanie scena, na której swoje show zaprezentują cztery zespoły z Łotwy, Szwecji i Polski. Uwielbiany nie tylko przez polską publiczność zespół Boogie Boys, czyli polski kwartet wykonujący utwory w stylu boogie woogie, z domieszką czarnego bluesa – mówi Agnieszka.

Wystąpią również zespoły Hot Water (Polska), The Swamp Shakers (Łotwa), Patrik Jansson Band (Szwecja). – Będzie żwawo i energicznie. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy mieli okazję do dobrej zabawy.

Atrakcje za darmo

Na wszystkie koncerty na świeżym powietrzu wstęp jest wolny. W parku na mieszkańców czekać będzie również strefa zabaw dla dzieci, animatorzy, dmuchańce, konkursy, nie tylko dla dzieci, oraz strefa gastronomiczna. – Chcieliśmy stworzyć coś w rodzaju pikniku z bluesem. Poza dobrą muzyką będzie można też dobrze zjeść i coś wypić. Odbędzie się również kiermasz regionalnych przysmaków. Będziemy promować to co najlepsze w powiecie świeckim. Jesteśmy w trakcie szukania wystawców, ale wkrótce ogłosimy co będzie można na naszym kiermaszu znaleźć – opowiada.

- Reklama -

W sobotę na scenie amfiteatru usłyszymy -Tribute to Aretha Franklin zagrany przez Annę Grzelak z zespołem. Koncert pełen pasjonującej i elektryzującej muzyki Królowej Soulu. Będzie okazja posłuchać również Lachy Doley Group. Lachy Doley to australijski muzyk, wokalista i tekściarz, najbardziej znany ze swojego upodobania dla Organów Hammonda.

Zagra również Frank McComb Band  z USA. Frank to jazzowo soulowy wokalista, muzyk i producent. Często porównywany do Stevie’go Wonder’a. McComb wspołpracował z wieloma znanymi muzykami m.in z Princem, Chaka Khan, Will Smith, Najee, Branford Marsalis, George Duke. Ostatnim wykonawcą będzie Big Blues Orchestra i goście – „The Best of Motown”  -Motyw przewodni sobotniego koncertu Big Blues Orchestra to hity wytwórni fonograficznej m.in Stevie’go wonder’a i Arethy Franklin. Możemy spodziewać się dobrze znanych nam utworów. Gośćmi koncertu będą Natalia Lubrano, Anna Karwan, Frank McComb, Lachy Doley, Anna Grzelak, Tomek Nitribitt.- mówi Agnieszka.

Ile będą kosztować bilety?

Sobotnie jam session w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej rozpocznie zespół Smooth Gentleman  (Polska).

Na koncerty w amfiteatrze obowiązywać będą bilety jednodniowe w cenie 60 złotych, lub karnety w cenie 100 złotych. Dla mieszkańców Świecia będą jednak tańsze, zapłacimy 45 złotych za bilet jednodniowy i 75 złotych za karnet.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o