Gra miejska i inne atrakcje na urodziny biblioteki

0

24 września Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu obchodzi swoje 70. urodziny. Jakie atrakcje przygotowała z tej okazji?

Gra miejska „Zagubiony”

Urodziny rozpoczną się o godzinie 10.00 od gry miejskiej „Zagubiony”. W zabawie wezmą udział drużyny czteroosobowe, których może być maksymalnie 20. W każdej drużynie musi znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła. Gra polega na tym, że drużyny będą poruszać się po mieście wykonując różne przygotowane dla nich przez bibliotekarzy zadania, rozmieszczone w ośmiu punktach kontrolnych.Będą także musieli wykonać zdjęcia dziewięciu obiektów w mieście, dlatego też każda drużyna powinna mieć ze sobą co najmniej jeden aparat fotograficzny (może być w telefonie).
Członkowie drużyny muszą razem przemieszczać się pieszo po mieście, nie mogą rozdzielać się w celu szybszego znalezienia punktów kontrolnych i wykonania zadań. Drużyna, która w danym punkcie zjawi się w niepełnym składzie zostanie zdyskwalifikowana.
Zabawa trwać będzie do godziny 14.00, po tej godzinie nastąpi podliczenie punktów i ogłoszenie wyników.
Na uczestników oprócz niesamowitej przygody czekają także ciekawe nagrody, między innymi: weekend w Hotelu Biała Koszula, sesja fotograficzna, tablet, minidron, multimedialna fotoramka, zwiedzanie zamku z przewodnikiem i wiele innych. Sponsorem nagrody głównej jest firma Bart.

Spotkanie autorskie

 O godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie z Kingą Willim, autorką książki „Niebna”. To świetna okazja dla wszystkich czytelników do poznania pisarki.

- Reklama -

Islandzkie Żywioły

To jeszcze nie koniec atrakcji, na godzinę 18.00 zaplanowano otwarcie wystawy fotografii Mateusza Ściborskiego, spotkanie z autorem zdjęć i  opowieść o wyprawie do Islandii.

Mateusz Ściborski jest absolwentem biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od 19 lat. Początkowo, tematem jego zdjęć były przeważnie ptaki, ze względu na jego zamiłowanie do ornitologii. Dosyć szybko rozszerzył jednak swoje zainteresowania o inne dziedziny fotografii, m.in. makrofotografię – fascynujący świat roślin i stworzeń małych i niepozornych. Fascynuje go również odkrywanie wzorów i faktur w przyrodzie, tworzących często zaskakujące, abstrakcyjne obrazy.

- Reklama -

Więcej informacji na: www.bibliotekaswiecie.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o