26 mlm zł na Lokalną Strategię Rozwoju w powiecie świeckim. Będą pieniądze dla małych firm

0
54
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Pod koniec czerwca w Sulnowie gm. Świecie odbyła się konferencja, podczas której oficjalnie zainaugurowano realizację Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 na obszarze 11 gmin powiatu świeckiego

Podczas konferencji odbył się m.in. wykład Piotra Tomaszewskiego “Better together RLKS”. Zaprezentowano także harmonogram planowanych naborów. LGD posiada 26 milionów zł, z czego 23 miliony zostaną rozdysponowane w ramach naborów wniosków. Operacje muszą być związane z rozwojem gospodarczym, aktywizacją społeczną i zawodową. Jednym z głównych celów jest, także podnoszenie atrakcyjności obszaru poprzez rozwój turystyki, infrastruktury rekreacyjnej, zachowanie dziedzictwa lokalnego i jego promocję.

Jeszcze w tym roku LGD Gminy Powiatu Świeckiego ogłosi nabory na realizację operacji. Na podejmowanie działalności gospodarczej została przekazana pula 500 tys. zł, na inwestycje w mikro i małe przedsiębiorstwa 1 mln 500 tys. zł,  inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności 110 tys. zł, na ekonomię społeczną 290 tys. zł, a na działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym 2 mln zł.

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie LGD Gminy Powiatu Świeckiego http://www.lgdswiecie.pl/

źródło: gmina Pruszcz

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ