Żeby prowadzić biznes nie trzeba już rejestrować firmy. Każdy może teraz zarabiać na swojej pasji. Tak jak Adriana

0
Adriana Rzymek

Adriana Rzymek uwielbia wodę. Jest ratownikiem i recepcjonistką na basenie w Świeciu. Swoją pasją postanowiła zarażać innych i została opiekunem rekreacji ruchowej w wodzie. Opiekuje się dziećmi na basenie, gdy rodzice nie mają tej możliwości. Zapewnia im atrakcje i uczy podstaw pływania

Adriana Rzymek mieszka w Świeciu. Jej pasją jest woda i pływanie. Przez lata związana była z Yach Club Morski Columbus. Z wodą łączy ją również jej obecna praca – pracuje w Parku Wodnym w Świeciu. Jest zatrudniona na recepcji, a także jest ratownikiem. Pomaga też przy obsłudze „Urodzinek” organizowanych przez Adę Krzemińską.

Opiekunem rekreacji ruchowej w wodzie

Niedawno pani Adriana Rzymek wpadła na pomysł własnego biznesu i została „Opiekunem rekreacji ruchowej w wodzie”. – Pracując na basenie zauważyłam, że są dzieci pomiędzy 5. a 12. rokiem życia, które pierwszy raz pojawiają się na basenie i nie potrafią pływać. Rodzice są zapracowani i nie mają czasu na to, by przebywać z dzieckiem na basenie i uczyć go pływać. Inni po prostu tego nie lubią. Ja uwielbiam zabawy w wodzie, uczenie dzieci. W rodzinie kilka osób nauczyłam pływać. Jestem ratownikiem. Aby przedłużyć tę frajdę w moim życiu postanowiłam wystartować z projektem opiekowania się dziećmi w Parku Wodnym – opowiada.

Na czym polega pomysł pani Adriany? – Jeśli rodzic nie ma czasu, nie lubi chodzić na basen, może powierzyć mi dziecko. W naszym Parku Wodnym dziecko bez opiekuna może znajdować się od 12 roku życia. Młodsze nie. W takim wypadku, ja mogę służyć pomocą. Będziemy uczyć się pływać poprzez zabawę. Dzieci z doświadczonym opiekunem nauczą się podstawowych elementów pływackich, dzięki którym swobodnie będą poruszać się w wodzie. Będzie bardzo dużo rozrywki, tym bardziej, że nasz park oferuje dużo usług i jest z czego korzystać. Są zjeżdżalnie, piłki, krążki do łowienia, makarony. Najważniejsze jest, by zaszczepić w dziecku chęć przebywania nad wodą. Dla nich to bardzo ważne. Adaptacja do środowiska wodnego doskonale wpływa na rozwój emocjonalny dziecka poprzez pokonywanie swoich słabości, lęków i zdobywanie kolejnych umiejętności. Bez wątpienia pływanie doskonale wpływa również na korekcję wad postawy i prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Dzieci też mają swoje stresy, problemy, dużo nauki, tu mogą wypocząć i się zrelaksować – zachęca pani Adriana.

To nie nauka pływania

A co jeśli ktoś będzie chciał skorzystać tylko z nauki pływania? Takiej możliwości nie ma. – To są moje zasady. Od tego jest szkoła z profesjonalnymi instruktorami. U mnie jest to podzielone na zabawę i naukę, a nawet z większym nastawieniem na zabawę. Oczywiście moi podopieczni poznają podstawowe zasady pływania. Inaczej nie da się bawić w wodzie, nie próbując pływania – tłumaczy.

- Reklama -

Opiekun rekreacji ruchowej to oferta dla dzieci i dorosłych od 5. roku życia wzwyż. Można przyjść grupą, ale maksymalnie czteroosobową. – Chciałabym, aby z mojej pomocy korzystali nie tylko rodzice dzieci, ale też osoby dorosłe, np. z nadwagą, które do tej pory bały się wejść do wody –  zachęca.

Nie trzeba rejestrować firmy

Mimo, że pani Adriana na rynku jest od niedawna, ma już swoich stałych klientów – dwójkę dzieci, którzy po pierwszych zajęciach postanowili zostać na dłużej. – Chciałabym stworzyć stałą grupę w różnym wieku – marzy pani Adriana.

Koszt skorzystania z opiekuna rekreacji ruchowej to 20 zł za 1 godzinę. Do tego należy dokupić bilet wejścia na basen. Trzeba pamiętać również o tym, aby wcześniej się umówić. – Spotkania będą dostosowane do mojego grafiku, gdyż pracuję zawodowo – tłumaczy pani Adriana.

- Reklama -

Adriana Rzymek zakładając swój własny biznes skorzystała z ustawy, która weszła w kwietniu br. o działalności nierejestrowej. Dodatkowo płaci bilet instruktorski przy wejściu na pływalnię.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o