W powiecie świeckim wzrosła liczba wypadków śmiertelnych

1
Fot. archiwum

 

W 2018 roku na drogach powiatu doszło do 46 wypadków drogowych. Zginęło o 6 osób więcej niż rok wcześniej

Dzisiaj (7 lutego) w Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu odbyła się odprawa, której tematem było podsumowanie głównych zadań oraz wyników osiągniętych w roku 2018, a także wyznaczenie kierunków pracy na 2019r.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Tomasz Lubiejewski przedstawił wyniki osiągnięte przez jednostkę oraz dokonał oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego powiatu.

Podczas odprawy omówiono bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zanotowano wzrost wypadków drogowych z 44 w 2017r. do 46 w 2018r. W analizowanym okresie w 15 wypadkach drogowych 17 osób poniosło śmierć. W porównaniu do roku 2017 nastąpił wzrost osób, które poniosły śmierć w wyniku zdarzenia drogowego o 6.

- Reklama -

– Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących oraz niewłaściwie wyprzedzanie – mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Kolejna część odprawy dotyczyła zagadnień kryminalnych. Z analizy przestępczości wynika, że w 2017r. funkcjonariusze przeprowadzili 1668 postępowań przygotowawczych, a w 2018r. – 1805. W komendzie w Świeciu oprócz postępowań dotyczących posiadania narkotyków prowadzono również postępowania o tzw. produkcję narkotyków, uprawę roślin, handel narkotykami eliminując z lokalnego rynku prawie pięć kilogramów różnego rodzaju środków narkotycznych.

Omawiając efekty pracy pionu prewencji mł. insp. Tomasz Lubiejewski podkreślił, że świeccy policjanci podjęli 14442 interwencji. Najwięcej dotyczyło miejsc publicznych.

- Reklama -

Na koniec Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak podziękował za osiągnięte w roku 2018 wyniki oraz omówił założenia i priorytety na kolejny pracowity rok życząc wszystkim policjantom wytrwałości i dalszych sukcesów.

Oprócz policjantów z powiatu świeckiego w odprawie uczestniczyli również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak, starosta powiatu świeckiego Barbara Studzińska oraz prokurator rejonowy Janusz Borucki.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Bla
Gość

Budujcie jeszcze parę lat S5. Z takimi oznaczeniami jechac wieczorem i w nocy dla osoby nieznającej trasy to samobójstwo. Szczególnie jak jakiś inteligentny inaczej wisi ci bezpośrednio na tylnym zderzaku. Te szare betony na bokach. I poplątane białe pasy z żółtymi. Ci którzy ta drogę oznaczają i osoby je nadzorujące od razu powinny iść siedzieć.