Twój Ślub: Ach, co to będzie za ślub…

0

W powiecie świeckim jest w czym wybierać. Ślubujący mogą zatańczyć swój pierwszy wspólny taniec na 100-letnim dębowym parkiecie w zabytkowych wnętrzach, zorganizować pokaz fajerwerków, urządzić imprezę w stylu boho, albo pobrać się w parku na jeziorem

Rezerwacji sali weselnej należy dokonywać z 2-letnim, minimum 1,5-rocznym wyprzedzeniem. – Na przyszły rok pozostały niektóre wolne piątki oraz pojedyncze soboty. Największe zainteresowanie weselami jest w sezonie letnim – wyjaśnia Martyna Belt z Białej Perły z Niewieścina. Od marca ruszają rezerwacje na 2021r. Tu może bawić się od 70 do 130 osób.

Fot. nadesłane, Sala w Hotelu Vistula

Szymon Wacławik z hotelu Vistula informuje, że obecnie w tym świeckim lokalu pozostały ostatnie terminy weekendowe we wrześniu i październiku. – Największa sala ma 300 m. kw., co ważne dla bawiących się, nie ma na niej słupów. Po połączeniu tej sali z kolejną może się u nas odbyć impreza na 300 osób – wyjaśnia.

Fot. nadesłane, Sala w Pałacu Poledno

W Pałacu Poledno są jeszcze wolne ostatnie 3 terminy – w lipcu i wrześniu. – Pomagamy zorganizować wszystko począwszy od dopasowania idealnego menu, przez kwiaty, dekorację, samochód, zespół itd. – mówi dyrektor Pałacu Poledno Ewa Szcześniak. Na sali balowej i restauracyjnej w Polednie może gościć do 180 osób, w Sali Prowansalskiej do 50 osób. W tym obiekcie jest też 100 miejsc noclegowych w przestronnych pokojach.

Fot. nadesłane, Sala w Pałacu Jastrzębie

W Pałacu Jastrzębie można przygotować uroczystość na od 40 do 150 osób. – Para młoda otrzymuje w prezencie nocleg w specjalnej komnacie – mówi Agnieszka Klimacka z Pałacu Jastrzębie. Ostatnie wolne terminy zabytkowy obiekt ma na jesienne soboty.

- Reklama -

W Białej Perle ceny różnią się w zależności od wybranego pakietu. Od 220 zł do 262 zł od osoby, poprawiny 80 zł. W Vistuli nie było dwóch identycznych wesel, ale jak wyjaśnia Szymon Wacławik, cena będzie się kształtowała na poziomie od ok. 200 zł od osoby, a poprawiny to dodatkowe 20 proc. tej ceny. W Pałacu Jastrzębie cena menu weselnego waha się od 230 zł do 260 zł brutto. Koszt poprawin to 60 zł. W Polednie cena kształtuje się w zależności od miesiąca i zaczyna się od 210 zł. Koszt tradycyjnych poprawin to wydatek rzędu 99 zł za osobę, w formie grilla restauracji sezonowej od 70 zł.

Fot. nadesłane, Sala w Białej Perle

Sala Bankietowa „Biała Perła” znajduje się  w spokojnym Niewieścinie w gminie Pruszcz. – Przed salą mamy ogród, na którym możemy zorganizować ślub w plenerze.  Sala bankietowa jest urządzona w taki sposób, aby ułatwić wybór stylu – mówi przedstawicielka obiektu. Najczęściej młodzi decydują się na styl glamour, pojawiały się również motywy rustykalne czy boho. – W ofercie mamy stół wiejski z wyrobami lokalnych dostawców jak i np. wynajem baru. Naszymi atutami jest doświadczenie, dbałość o każdy szczegół, profesjonalna obsługa oraz smaczne, wykwintne dania – zachęca Martyna Belt.

– Realizujemy wesela od A do Z, tzn. współpracujemy dziś już ze wszystkimi, kto może się przydać przy organizacji wesela: barmani, animatorki, dekoratorzy, kwiaciarnie, nawet szkoła tańca, gdyby była potrzeba przygotowania choreografii do pierwszego tańca – informuje Szymon Wacławik z Vistuli. Podkreśla też duże możliwości kuchni obiektu: – Takim majstersztykiem było wesele polsko-hinduskie, dwa lata temu, na które menu musieliśmy przygotować tak, żeby „obie strony” mogły znaleźć coś dla siebie. Pozostałe rzeczy, jak stół wiejski, pieczona szynka czy prosiak, fajerwerki, fotobudki, kącik dla dzieci i inne cuda są już po prostu standardem.

- Reklama -

Pałac w Jastrzębiu jest obiektem zabytkowym, zbudowanym w 1913 roku. – Nasi goście mogą tańczyć na oryginalnym ponad 100-letnim dębowym parkiecie. Pałacowe komnaty są urządzone w stylu secesyjnym, każda jest inna. Pałac posiada tarasy z widokiem na park. Posiadamy bardzo urokliwą strefę SPA w stylu łaźni greckiej – mówi przedstawicielka Pałacu Jastrzebie. Na życzenie gości zorganizują przejazdy zabytkowym autem Austinem z 1936 roku, wystrój, pieczone prosięta, stoły wiejskie, stoły owocowe itp. – Specjalizujemy się w ślubach w plenerze, które organizujemy na wyspie w pałacowym parku – mówi Agnieszka Klimacka.

Kunsztowne wnętrza Pałacu Poledno są idealne na eleganckie, stylowe wesela. Atutem Pałacu jest rozległy park z widokiem na jezioro, wymarzony na ślub plenerowy. – Wykwalifikowana obsługa pomaga narzeczonym na każdym etapie, przygotowując razem z nimi wesele marzeń z idealnie skomponowanym menu, przepysznym stołem staropolsko-myśliwskim czy rybno-śródziemnomorskim, candy barem albo fontanną czekoladową – dodaje Ewa Szcześniak. Plusem jest też infrastruktura wokół Pałacu tj. ogromny plac zabaw dla dzieci, strefa SPA oraz bezpłatny strzeżony parking.

Fot. nadesłane, Luna Gródek

Wśród oferty naszych przedsiębiorców znajdziemy też uroczą salę Luna w Gródku. – Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, a na cuda potrzeba nam czasu – mówi właściciel obiektu i zaprasza do indywidualnego kontaktu.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym dodatku Twój Ślub opublikowanym na łamach Nowego Świecia 28 lutego 2019

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o